Sázejme pro planetu

V rámci iniciativy Sázejme pro planetu vysazuje Nadace Yves Rocher ve spolupráci s nevládními neziskovými organizacemi stromy po celém světě. Do roku 2020 se nadace zavázala dosáhnout cíle 100 milionů zasazených stromů.

 

SÁZÍME I V ČESKÝCH LESÍCH! 100 000 STROMŮ POROSTE V RALSKU

K celosvětové iniciativě Sázejme pro planetu jsme se na konci roku 2017 připojili už podruhé. Ve spolupráci s Nadací Yves Rocher a českou neziskovou organizací vysadíme sto tisíc stromů v oblasti Ralské pahorkatiny. Cílem našeho projektu není vysazování nových lesů, ale obnova těch stávajících, oslabených dlouhodobým sázením jednoho druhu dřevin. Do monolkulturních lesů Ralské pahorkatiny budou díky spolupráci s českou neziskovkou Čmelák – Společnost přátel přírody přibývat stromy, které tu kdysi přirozeně rostly.

Darujte zasazený strom

Podpořit dlouhodobou iniciativu nadace může kdokoliv a kdykoliv, ať už to má do lesa jakkoliv daleko. Zapojit se do aktivit, kterými vracíme přírodě, co nám dává, lze velmi jednoduchým způsobem. Za každý zakoupený produkt s logem I love my planet je vysazen jeden strom. Takže s každým takto označeným produktem, který třeba koupíte někomu jako dárek, zároveň darujete i zasazený strom.

Proč sázíme se Čmelákem

Čmelák je česká neziskovka působící převážně v severočeském kraji. Jejím hlavním posláním je obnova harmonických vztahů mezi člověkem a přírodou a vytváření příležitostí pro ty, kteří se chtějí aktivně podílet na podobě místa, kde žijí. Vysadili již víc než 400 000 stromků z vlastních bioškolek. A díky Nadaci Yves Rocher jich teď zasadí dalších 100 000. Společná iniciativa má i důležitý sociální a ekovýchovný rozměr. Na výsadbách v Ralsku se totiž podílí nejen místní živnostníci, ale i spousta dobrovolníků. Více o neziskové organizaci Čmelák – společnost přátel přírody na www.cmelak.cz

NAŠE STROMY UŽ ROSTOU NA KOKOŘÍNSKU

Poprvé jsme se k iniciativě Sázejme pro planetu připojili v roce 2014. Tehdy jsme vysázeli 100 tisíc stromů v CHKO Kokořínsko.

O NADACI YVES ROCHER

Nadace Yves Rocher vznikla v roce 1991 s vizí podporovat projekty, jejichž hlavním posláním je ochrana biodiverzity. Funguje pod záštitou Francouzského institutu (Institut de France), veřejné instituce sdružující pět francouzských Akademií věd. V jejím čele stojí od začátku syn zakladatele značky Jacques Rocher, který je zároveň jejím čestným předsedou. Nadace v 50 zemích po celém světě a již téměř 30 let směřují veškerá její aktivity k jedinému cíli: „Navracet přírodě alespoň část toho, co nám dává. A zanechávat tak pozitivní stopu tam, kde je to potřeba,“ shrnuje prvotní myšlenku Jacques Rocher, její čestný předseda a syn zakladatele značky. Svoji vizi ochrany rozmanitosti rostlinných druhů realizuje nadace ve 4 stěžejních aktivitách: Sázejme pro planetu, Země žen, Fotografie – lidé a příroda, Ochrana rostlin a biodiverzity.

DÍKY AKTIVITÁM YVES ROCHER BYLO OD ROKU 2007 VYSÁZENO

VÍCE NEŽ 70 MILIONŮ STROMŮ

VE 30 ZEMÍCH SVĚTA

ZA POMOCI 30 NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ

Více o Nadaci Yves Rocher

 

Tyto webové stránky používají cookies za účelem poskytování služeb v souladu s Pravidly cookies.

Více informací