×
Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart
Act Beautiful
 

Otázky & odpovědi: Vlasy

Jak často si mýt vlasy, jak se starat o barvené vlasy, jak ošetřit konečky…péče o vlasy od A do Z.

 

1. Jsou produkty 2 v 1 stejně efektivní jako samostatné produkty?

Výrobky 2 v 1 nabízejí hlavní výhodu v tom, že vám ušetří čas, jsou navíc perfektní na cestování, protože šetří prostor ve vašem zavazadle, a samozřejmě pokud žijete v rychlém tempu a nemáte moc času na sebe, pravděpodobně podobné přípravky vlastníte.

Nicméně pro nejefektivnější výsledky rozhodně doporučujeme samostatné produkty. Pouze tak z nich totiž dostanete co nejvíce. Složení jednotlivých produktů je navrženo tak, aby dodalo specifickou péči a ten nejlepší účinek: šampony mají optimální čistící složku, zatímco kondicionéry a masky jsou bohatší a vyžadují více času pokud jde o jejich aplikaci.

Pokud tedy chcete, aby vaše vlasy byly krásné a zářivé, dopřejte si specifické produkty pro váš typ vlasů, i čas na jejich použití a péči o sebe.

2. Jaký je rozdíl mezi kondicionérem a maskou?

Maska a kondicionér jsou často zaměňovanými produkty, ač jsou jejich účinky rozdílné. Kondiconér pomáhá proti zacuchávání vlasů a přispívá k jejich jednoduššímu rozčesávání, zatímco maska je přirozeně hutnější, koncentrovanější a intenzivnější, co se péče týče.

Kondicionér je možné používat po každém umytí vlasů, a to do jejich navlhčených konečků, a následně je nutné ho důkladně vymýt. Maska se aplikuje maximálně dvakrát týdně, aby nezatěžovala vlasové vlákno, a její aplikace a smývání záleží na konkrétním druhu.

3. Jak se starat o barvené vlasy?

Voda je v případě zbavování se nečistot přítelem číslo jedna. Zároveň je ale také hlavním faktorem, který způsobuje vymývání barvy. Při pravidelném mytí vlasů barva slábne a ztrácí se její lesk. Barvení navíc vlasy oslabuje.

Abyste zamezila poškozování vlasového vlákna, je třeba šetrný šampon. V Yves Rocher jsme vytvořili péči, speciálně určenou na barvené vlasy, která je ještě šetrnější, bez sulfátů a splňuje nároky oslabovaných vlasů. Zároveň zkuste mytí vlasů omezit na minimum, vaše barva zůstane déle zářivá a vlasy lesklé a silné.

4. Kdy je třeba změnit šampon?

Je důležité vybrat si šampon, který splňuje potřeby vašich vlasů a je určený přesně pro váš typ - poškozené, jemné, silné, rovné, kudrnaté, mastící se, suché, a další...

Pokud jsou vaše vlasy:

  • • Přirozené (nebarvené): používejte šampon, který podtrhne zdraví vašich vlasů a zlepší jejich přirozený vzhled.
  • • Jemné a chybí jim objem: vyhněte se produktům, které jsou příliš hutné, ty vaše vlasy zbytečně „tlačí" dolů a způsobují efekt mastných vlasů.
  • • Suché a poničené: soustřeďte se na výživu, pořiďte si opravnou péči.
  • • Nevýrazné, ale nezničené: péče pro zářivé vlasy a péče s antioxidanty jsou pro vás těmi pravými!

Změna šamponu může být vyvolána několika různými důvody: například změna sezóny, hormonální změny, které mohou způsobit větší produkci mazu u kořínků, znečištěné ovzduší,...

Tyto změny se projevují ztrátou lesku, objemu a splihlostí, v těchto případech je nutné péči změnit. Pokud jste ale se vzhledem i pocitem ze svých vlasů spokojeni, není důvod nepokračovat s vaší oblíbenou péčí.

5. Jak často si mýt vlasy?

V tomto případě hraje velkou roli typ vlasů. Pokud máte jemné vlasy, maz po nich snadněji klouže, a proto se rychleji mastí a splihnou. Na druhou stranu silné vlasy často působí vysušeně, právě proto, že se maz nedostane tak rychle k jejich konečkům a kumuluje se u kořínků.

Čím častěji si vlasy myjete, tím spíše se poškožují lipidy na povrchu a vy pak máte pocit suchých vlasů.

Pokud si vlasy myjete denně, doporučujeme šetrný šampon a vždy dbejte na to, aby péče splňovala potřeby vašich vlasů. Dále je to pak na vašem zdravém úsudku a pocitu. Neexistuje přesně dané rozmezí, ve kterém se doporučuje vlasy umývat.

6. Můžu jít ven s mokrými vlasy?

Zdravé vlasy mají na povrchu hydrofobní lipidický film a uzavřené kutikuly, které jsou nejvzdálenější keratinovou vrstvou vlasového vlákna. Ve chvíli, kdy se vlasy namočí, kutikuly se otevřou a vlasové vlákno nabobtná, čímž se stává náchylnější k vnějším agresorům. Mokré vlasy tak nemají izolaci, která by je chránila a mají větší sklon k poškození.

Proto doporučujeme vždy vycházet ven se vysušenými vlasy.

7. Cvičím/plavu několikrát do týdne. Jak můžu chránit své vlasy?

Koupací čepice je jediným pomocníkem, který zamezí kontaktu vlasů s chlorovanou vodou. V tomto případě by vlasy měly být umývány pravidelně a šetrným šamponem. Vyhněte se příliš horké vodě, která by vlasy vysušila. Pokud čepici nepoužíváte, myjte si vlasy po každém plavání jemným šamponem, abyste je zbavila chloru.

8. Je rozdíl mezi péčí o krátké a dlouhé vlasy?

Dlouhé vlasy bývají častěji poškozené v důsledku delšího mytí, vysoušení a dalších procedur, které zabírají více času, než u vlasů krátkých. Z toho důvodu je nutné jim věnovat náležitou péči a ochranu. Kondicionérem chraňte vlasy proti zacuchávání a jejich následnému vytrhávání, na obnovení konečků aplikujte jednou týdně vlasovou masku. Krátké vlasy si nicméně zaslouží stejně důkladnou péči. Dopřejte jim produkty pro daný typ vlasů, a nezapomeňte ani na kondicionér a pravidelné ošetření maskou.

9. Pomáhá spát s šátkem kolem hlavy?

Obecně platí, že třetí o šátky (či látky) mechanickým působením oslabuje vlasová vlákna. Nicméně ne všechny vlasy jsou stejné. Opět záleží na jejich typu. Pokud máte suché a křehké vlasy, je možné, že je více poškodíte třením o polštář, tedy tady by mohl hedvábný šátek pomoci. Výberte si ovšem opravdu kvalitní materiál, který vlasy ještě více neponičí.

10. Jak na roztřepené konečky?

Proti roztřepeným konečkům účinně bojují produkty, které jsou bohaté na rostlinná másla a oleje, které ulevují poškození vláken. Nebojte se tedy do své rituálu zařadit masku, která vlasová vlákna vyživý a obnoví tak jejich lipidy. Vždy ale dejte pozor, aby vaše vlasy dostaly to pravé pro ně a v adekvátním množství.

11. Jaký efekt má na vlasy vodní kámen?

Voda z kohoutku často obsahuje vodní kámen, který může vlasy udělat slabé a nevýrazné. Jak proti tomu bojovat věděly už naše babičky. A odpověď je jednoduchá - ocet.

12. Jak můžu své vlasy chránit před horkem?

Fénování, žehlení nebo kulmování je v mnoha případech nevyhnutelné a v dnešní době často užívané. Zároveň je to ale jeden z největších faktorů, poškozujících vlasy.

Vysoké teploty přispívají k vypařování vlady, což vede k poškození vlasového vlákna. Horko zároveň ničí vnitřní strukturu vlasového vlákna a to se tak stává méně odolné. Pro zamezení oslabování doporučujeme před fénováním nebo zatěžováním horkem používat Sérum pro posílení vlasů, které vlasy chrání napovrchu i zevnitř.

Další články