Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart

VAŠE OTÁZKY, NAŠE ODPOVĚDI

 

Máte dotazy ohledně našich produktů? Tak to jste na správném místě. Zde vás provedeme našimi závazky ohledně složení našich produktů, ekodesignu a výroby, a to zcela transparentně.

ZDROJE, INGREDIENCE & SLOŽENÍ

V současnosti vytváříme naše produkty z více než 450 botanických zdrojů z celého světa. V obavách o naši ekologickou stopu na Zemi se zavazujeme k neustálému zlepšování, abychom zajistili, že naše botanické ingredience budou pocházet z odpovědného a udržitelného zemědělství.

Od roku 2020 jsme se stali členy UEBT, sdružení, které nás doprovází a vyzývá v etickém zajišťování našich přírodních ingrediencí s ohledem na lidi i biodiverzitu.

Ve Francii, přesněji v Bretani na našich pozemcích v La Gacilly, pěstujeme naše ikonické rostliny udržitelným způsobem, na 60 hektarech polí v rámci ekologického zemědělství podle udržitelného modelu agroekologie. V roce 2021 jsme byli první francouzskou značkou, která získala certifikaci UEBT (Union for Ethical BioTrade) pro našich 9 ikonických rostlin v La Gacilly.

V následujících letech si přejeme pokračovat v našem certifikačním procesu na dvou úrovních:

 • Certifikace našich ikonických ingrediencí ve Francii a ve světě
 • Certifikace celého systému dodávek

Náš přístup k dodávkám je založen na 3 pilířích:

 • Dodávat v dostatečném množství a kvalitě prostřednictvím:
  • Upřednostňování ingrediencí, které lze vysledovat až k producentům/sklízečům
  • Zajišťování kvality našich surovin
  • Posilování (dlouhodobých) vztahů s našimi dodavateli
  • Vyloučení GMO
 • Ochraňovat lidi a biologickou rozmanitost:
  • Prostřednictvím znalostí, ochrany a udržitelného využívání biologické rozmanitosti
  • Upřednostňováním dobrých kulturních a sběrných postupů (např.: Ekologické zemědělství, Agroekologie, UEBT…)
  • Zajišťováním spravedlivé odměny producentům/sklízečům zapojených do našich dodavatelských řetězců a respektováním důstojných pracovních podmínek (např.: fair trade, UEBT…).
 • Sdílet s našimi komunitami prostřednictvím:
  • Respektování místní dynamiky a podpory rozvojových potřeb našeho získávání ingrediencí (např.: proaktivními kroky)
  • Proaktivním přístupem k dodržování Nagojského protokolu a místních zákonů o biologické rozmanitosti.

V Yves Rocher je udržitelné zemědělství posvátné.

V La Gacilly jsme si díky odborným znalostem našich botaniků a agronomů vybrali agroekologii jako model zemědělství pro regeneraci a revitalizaci půdy a životního prostředí.

Agroekologie integruje respektování ekologické rovnováhy, rytmy ročních období, či funguje bez použití pesticidů, ale není to vše.

Například produkce našich ikonických rostlin je plně integrována s okolním ekosystémem, aby nebyla narušena jeho rovnováha. Vřesoviště, normandské živé ploty, hmyzí opylovače, rostlinný porost, střídání plodin atd. je několik z prvků, které mají místo své místo v našem snažení o rovnováhu biodiverzity a zároveň v zajištění produkce rostlin.

V konečném důsledku se snažíme, aby byly půda a příroda soběstačné, aniž by byly zcela vyčerpány.

Tento vizionářský model je neustále zlepšován a obohacován našimi výzkumníky a vědci, prostřednictvím experimentů a praxe, ale také prostřednictvím výměn poznatků s mnoha dalšími aktéry z Bretaně.

Přesněji, snažíme se o zemědělství s pozitivním dopadem, abychom tak přispívali k úctívání přírody a ke kráse všech.

Netvrdíme, že jsme organická značka, ale vyvinuli jsme novou řadu Care pro celou rodinu, která má certifikát Ecocert CosmeBio. Obsahuje organická jablka a je transparentně pojmenována: Famille Bio.

Ostatní naše produkty jsou formulovány s maximem složek přírodního původu a všechny klíčové aktivní látky našich receptur jsou rostlinného původu.

Od roku 1997, vizionářským způsobem, přešla naše pole v La Gacilly zcela na ekologické zemědělství. Dnes to představuje 60 hektarů, na kterých roste 9 ikonických rostlin: chrpa, měsíček, arnika, heřmánek, lichořeřišnice, heřmánek římský, máta, kosmatec krystalový a kosmatcovník jsou taktéž označeny certifikátem bio a jsou pětovány ve sklenících.

Ne. Na zvířatech netestujeme a nikdy bychom toto testování nepodporovali, ani na našich hotových produktech, ani na ingrediencích, které produkty obsahují.

Možná to nevíte, ale do boje proti testování na zvířatech jsme se zapojili velmi brzy, dávno před regulacemi, které vzešly v platnost v roce 2000. V roce 1989 totiž Yves Rocher učinil průkopnické rozhodnutí v kosmetickém průmyslu, že pro své hotové výrobky zastaví testování na zvířatech a nahradí jej alternativními metodami, za což nám v roce 1992 byla udělena Zlatá medaile SPA (Společnost pro ochranu zvířat ve Francii).

Vždy věrni svému závazku, také potvrzujeme, že:

 • Jsme si zakázali zajišťovat suroviny od dodavatelů, pokud byly testovány na zvířatech pouze pro kosmetické účely.
 • Naše interní charta ingrediencí výrobků Yves Rocher je velmi přísná: odmítáme každou živočišnou surovinu! Máme nějaké výjimky? Pouze med nebo včelí vosk, které jsou přírodními sekrety.
 • Podporujeme rozvoj výzkumných programů o alternativních metodách k testování na zvířatech. Naším cílem je jejich propagace a zapojení v celém kosmetickém odvětví.

Zvláštní pozornost při každém našem kroku věnujeme také světu zvířat. Například všechny naše bretaňské průmyslové areály jsou útočištěm pro biodivezitu s certifikátem LPO (Liga pro ochranu ptactva).

Naše výrobky jsou ze 100 % vegetariánské a více než 700 našich receptur je veganských, což představuje 75 % našeho portfolia.

U zbývajících 25 % používáme některé přírodní složky z živočišné výroby, jejichž sklizeň nepoškozuje integritu zvířat (přírodní sekrety jako jsou med a včelí vosk). Jsou však využívány pouze proto, že zatím neexistuje jejich uspokojivá varianta. Tyto deriváty se používají, aby tak přispěly k účinnosti a senzoričnosti našich receptur.

Všechny naše produkty jsou, bez výjimky, bezpečné.

Jestliže v našich recepturách stále upřednostňujeme ingredience přírodního původu, je někdy nutné přidat určité procento syntetických složek (konzervanty, stabilizační a texturovací látky, barviva, parfémy…). Víme, že tyto složky nejsou tolik preferované, avšak pomáhají zajistit účinnost a bezpečnost výrobků.

Abychom uvedli konkrétní příklad: jakmile výrobek obsahuje vodu, je důležité jej konzervovat, aby v něm nemohlo narůstat množství mikrobů, Proto používáme syntetické konzervanty, protože přírodní, které by byly povolené evropskými nařízeními, bohužel neexistují.

Ale nebojte se. Kromě dodržování evropských nařízení, která jsou nejpřísnější na světě, podléhají všechny naše výrobky přísnému internímu testování a monitorování.

Všechny naše produkty jsou, bez výjimky, bezpečné.

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je naší prioritou, pečlivě studujeme všechny ingredience v našich recepturách. Každá ingredience má svou funkci a přínos pro pokožku. Aplikuje se ve správné koncentraci pro optimální efektivitu a zaručenou bezpečnost.

Všechny ingredience jsou v souladu s evropskými nařízeními, která jsou jedny z nejpřísnějších na světě. Jsou totiž podporovány a kontrolovány výborem nezávislých odborníků: Vědecký výbor pro bezpečnost spotřebitelů.

A to není všechno! Všechny naše produkty navíc procházejí obzvláště přísným interním testovacím a monitorovacím procesem, který je založen na 3 krocích:

 1. Hodnocení ingrediencí. Každá jednotlivá ingredience je pečlivě vyhodnocena, aby byla zaručena její bezpečnost. Z našich produktů již vylučujeme 300 ingrediencí, které tak připojujeme k 1 300 ingrediencím, které zakazují evropská nařízení.
 2. Hodnocení finálních produktů. Před uvedením na trh provádíme přísné toleranční testy všech našich produktů, a to jak v laboratoři, tak i při skutečném používání.
 3. Cosmetovigilance. Pečlivě monitorujeme naše produkty také tím, že začleňujeme zpětnou vazbu našich zákazníků v celosvětovém měřítku.

Abychom šli ještě dál a abychom byli transparentnější, už léta pracujeme na tom, abychom měli co nejjasnější složení našich produktů. Díky našemu slovníku jsou přehledně uvedeny všechny ingredience použité v našich recepturách a zároveň je vysvětlováno jejich použití.

Ingredience přírodního původu jsou zvýrazněny zeleně, zatímco bezpečné syntetické ingredience zaručující konzervaci našich produktů jsou zvýrazněny hnědě.

Syntetické ingredience jsou použity pouze pokud není možná žádná jiná přírodní alternativa, tak aby byla zárověn zajistěna nezbytná senzoričnost, účinnost a bezpečnost našich produktů.

Od svého vzniku v roce 1959 jsme se zavázali k procesu neustálého zdokonalování, což zůstává naším hlavním závazkem, abychom vám tak vždy nabídli řadu produktů založených na odborných znalostech botanické krásy s ohledem na lidi a přírodu.

Nepředstíráme, že jsme dokonalí, ale už jsme udělali velké pokroky, často průkopnickým způsobem. Již 20 let jsou naše šampony bez silikonu a i dnes všechny naše oplachové a/nebo pěnivé produkty neustále procházejí přísnými kontrolami, aby se ověřila jejich biologická rozložitelnost, ještě před jejich uvedením na trh.

Navíc žádný z našich receptur neobsahuje palmový olej. Od roku 2010 preferujeme používání jiných rostlinných olejů, jestliže tak dosáhneme uspokojivé úrovně účinnosti a dopadu CSR.

Od roku 2020 se na náš seznam zakázaných ingrediencí připojily také parabeny. V neposlední řadě, protože každá maličkost se počítá, jsme odstranili sulfáty z našich sprchových gelů. V roce 2023 je odstraníme i z našich šamponů.

Tyto příklady nejsou vyčerpávající, ale jsme na dobré cestě a rozhodně se nezastavíme. Protože oddanost ochraně životního prostředí byla vždy naším hlavním závazkem.

BALENÍ & EKO-DESIGN

Věříme, že při budování lepší budoucnosti se počítá každý krůček, i ten nejmenší.

Již před několika lety jsme se rozhodli snížit dopad našich obalů na životní prostředí, a to využíváním tzv. ekodesignu. Tento způsob designu pro nás znamená navrhovat naše výrobky jinak, využívat inovace a odolnost, s větším respektem k biologické rozmanitosti a samozřejmě bez kompromisů v kvalitě, účinnosti a atraktivitě.

Redukujeme.

Naším cílem je omezit obaly jen na to nejpodstatnější. Zajišťujeme tak neustálé snižování naší spotřeby materiálů z neobnovitelných zdrojů s cílem minimalizovat náš dopad na životní prostředí. Bonus k tomu? Lehčí obaly. Naše sprchové gely a koncentrované šampony jsou dobrým příkladem s obaly, které mají o 50 %, repektive 39 % méně plastů než mají naše klasické sprchové gely (400 ml). Nadále také garantujeme používání papíru a lepenky s označením FSC, z udržitelně obhospodařovaných lesů, zajišťující zachování biologické rozmanitosti.

Opětovně využíváme.

Upřednostňujeme opakovaně použitelná a zodpovědnější řešení pro omezení obalů na jedno použití. Používáme tak např. vlastní lepenkový odpad z výrobních jednotek pro celoroční speciální nabídky a naše kolekce parfémů.

Recyklujeme.

Nic se neztratí, vše se transformuje. Rozhodli jsme se pro naše obaly používat recyklovatelné materiály a, kdykoliv je to možné, i materiály již recyklované. Od října 2020 jsou všechny naše lahvové obaly vyrobeny ze 100 % recyklovaného* a recyklovatelného PET, což představuje roční úsporu 2 600 tun** panenského plastu.

Pokud jde o další obaly, vždy dáváme přednost sklu, které lze recyklovat donekonečna.

A protože vám říkáme vše, měli byste vědět, že i s našimi lokálními partnery jsou zaváděny iniciativy pro řízení konce životnosti našich výrobků. Jak? Vyzvali jsme každou ze zemí, ve kterých působíme, aby zahájila sběr v obchodě. Protože recyklace je důležitý závazek.

Přehodnocujeme.

Naším cílem je pokračovat v inovacích a nabízet stále šetrnější řešení k životnímu prostředí. Vyvinuli jsme řadu produktů, které jsou specificky založeny na této filozofii. Jedná se o naše Green Heroes: zodpovědné produkty, které jsou účinně koncetrované a nabízejí tak alternativu nulového plastového odpadu.

Abychom šli ještě dál, naším cílem pro rok 2030 je omezit naše obaly na to nejpodstatnější, a tak snížit naše globální využití plastů o 30% tím, že budeme používat pouze recyklovatelné obaly obsahující recyklované materiály.

*Toto nezahrnuje plasty z víček, štítků a pumpiček, u kterých usilovně pracujeme na začlenění recyklovaného plastu a naše lahvičky od odlakovačů, které momentálně nejsou z PET z důvodu kompatibility. Tyto lahvičky jsou však stále recyklovatelné a pracujeme na alternativách.
**Podle výroby v roce 2021 vyjma přidaných látek, kapslí a pumpiček.

Naším cílem je pokračovat v inovacích a nabízet stále ekologičtější řešení. Naše snižování množství odpadů je založeno na dvou hlavních iniciativách:

Za prvé se snažíme omezit naše balení. Na základě této filozofie jsme vyvinuli řadu produktů: Green Heroes, naše super ekologické produkty.

Green Heroes jsou především sprchové gely a koncentrované šampony, které obsahují o 50 %, respektive 39 % plastu méně než naše klasické sprchové gely (400 ml). Díky unikátnímu složení a zmenšení velikosti obalů představují tyto výrobky výjimečnou inovaci v kosmetickém odvětví. V neposlední řadě nabízí řada Green Heroes také množtví produktů, které kombinují efektivitu a senzoričnost s nulovým množstvím plastového odpadu.

Zároveň jsme přehodnotili naše obaly produktů z péče o pleť. Současný design nám umožňuje ušetřit 40 % kartonu. Celofán je postupně odstraňován ze všech našich produktů a bude zcela odstraněn počátkem roku 2023.

Za druhé, abychom omezili náš odpad, upřednostňujeme recyklované materiály.

Od roku 2020 jsou všechny lahvové obaly z našich továren vyrobeny ze 100 % recyklovaného* a recyklovatelného plastu. To představuje roční úsporu 2600 tun panenského plastu.

Naším novým krátkodobým cílem je integrovat do roku 2023 40 % recyklovaných plastů i do všech našich tub. Což je skutečná výzva pro tento typ obalů!

Buďte u toho s námi!

*Toto nezahrnuje plasty z víček, štítků a pumpiček, u kterých usilovně pracujeme na začlenění recyklovaného plastu a naše lahvičky od odlakovačů, které momentálně nejsou z PET z důvodu kompatibility. Tyto lahvičky jsou však stále recyklovatelné a pracujeme na alternativách.

Víme, že používání plastů vyvolává mezi některými zákazníky otázky. Tento materiál je však často nejrelevantnější možností v analýze životního prostředí.

Jak často opakujeme: nic se u nás neztratí, všechno se přetváří! V současnosti jsou všechny naše lahvové obaly z našich továren vyráběny ze 100 % recyklovaného a recyklovatelného plastu, což nám umožňuje vyhnout se používání 2 600 tun panenského plastu ročně.

Současně pokračujeme v práci na integraci recyklovaných plastů do našich víček, etiket a pumpiček. V současnosti nejsou lahvičky našeho odlakovače na nehty vyrobeny z PET z důvodů kompatibility. Tyto lahve jsou však stále recyklovatelné a pracujeme na alternativách.

Díky tomuto závazku máme náskok před cíli Evropského paktu, který ukládá využívat 30 % recyklovaných plastů do roku 2025.

S tímto významným krokem vpřed samozřejmě neusneme na vavřínech. Do roku 2030 je naším cílem snížit naše obaly jen na to nejpodstatnější, snížit tak celkové používání plastů o 30 % a používat pouze recyklovatelné obaly obsahující recyklované materiály.

VÝROBA & OBCHODNÍ POLITIKA

Věděli jste, že vznik a následný vývoj naší značky byl založen především na slibu pana Yves Rochera, že zařídí, aby jeho rodná vesnice La Gacilly v Bretani a obecně celý region prosperovali.

A to se rozhodně podařilo. Jako botanici, pěstitelé, výrobci a prodejci jsme více než 60 let hrdí na to, že zůstáme věrní přání našeho zakladatele.

Výroba přímo ve Francii je pro nás velmi důležitá, a proto jsme vždy udržovali naše továrny a většinu výrobní činnosti ve Francii. Například naše pole a naše 3 výrobní závody v Bretani se nacházejí v okruhu 30 km. V současnosti se jedná o téměř ctnostný a starostlivý ekosystém, který zaměstnává okolo 10 000 lidí.

Dnes je 93 % našich výrobků vyrobeno v našich továrnách v Bretani.

U zbývajících 7 % upřednostňujeme dodávky z Francie a Evropy, a to však pouze v případech, kdy zatím nezvládneme výrobu požadované technologie. To znamená, že pouze 1,2 % našich výrobků je vyvinuto mimo Evropu. Tato rozhodnutí ohledně výroby a dodávek jsou prováděna pod vysokou kontrolou našeho interního know-how a dodávky splňují všechny naše specifikace, které se týkají složení a formulace produktů.

Abychom odměnili vaši loajalitu, pravidelně nabízíme k nákupu kosmetické výrobky a dárky vybrané panelem spotřebitelů.

Dárky, které nabízíme, nakupujeme v různých zemích světa, ať už jsou to země v Evropě či Čína, podle nejlepší kvality, technologie, know-how a nákladů. Všechny dárky jsou vyráběny podle listiny osvědčených postupů s cílem omezit dopad na životní prostředí, zajistit kvalitu, ale také vaši bezpečnost a bezpečnost lidí, kteří je vyrábějí.

V tomto ohledu jsme si jednoznačně a transparentně stanovili hodnoty a závazky, které musí naši partneři sdílet na http://www.groupe-rocher-fournisseurs.com

Nepředstíráme, že jsme dokonalí, ale naše týmy se jako vždy zavazují ke každoročně definovaným, pokrokovým cílům:

 • snížit množství dárkových obalů
 • používat pouze zodpovědně získávaný papír a recyklovanou lepenku
 • nepoužívat materiály živočišného původu
 • nepoužívat určité materiály, které jsou škodlivé pro naši planetu
 • zintenzivnit naše systémy kontroly
 • spolupracovat s omezeným počtem dodavatelů, abychom tak zajistili udržitelné a efektivní vztahy
 • provádět rozsáhlé regulační kontroly a zkoušky funkčnosti
 • navštěvovat továrny s cílem zajistit dobré pracovní podmínky a dodržování bezpečnostních norem

Více infromací o našich závazcích zde: http://www.groupe-rocher-fournisseurs.com. Podrobně zde naleznete hodnoty a závazky, které musí naši partneři sdílet, aby vybudovali vyvážený vztah mezi zákazníky a dodavateli.

«Krása pro všechny » je naším mottem již od prvního dne. Naším tajemstvím je mít pod kontrolou celý výrobní řetězec od prvního zasazeného semínka až po aplikaci přípravku na pleť.

Jsme botanici, pěstitelé, výrobci a prodejci již více než 60 let.

Konkrétními příklady našeho francouzského know-how jsou např.:

 • nevyčerpatelná botanická zahrada s více než 1500 druhy rostlin
 • 60 hektarů ekologicky pěstovaných polí v La Gacilly, v Bretani
 • 3 továrny v Bretani oceněné certifikátem kvality, ohleduplnosti k životnímu prostředí a bezpečnosti
 • efektivní složení produktů vyvinuté v našich laboratořích vášnivými odborníky
 • obaly navržené s ekologicky přístupem
 • více než 350 milionů produktů distribuovaných každý rok v 90 zemích
 • vlastní distribuční síť
 • přírodní inspirace: Příroda samotná

Protože nám záleží na všem, od výsadby rostlin až po distribuci, zajišťujeme kvalitu a zároveň snižujeme náklady. Díky tomu můžeme mít tzv. „spravedlivou cenu“.