×
Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart

O nás

 

Náš manifest

 

Zrodili jsme se z lásky pana Yves Rochera k Bretani, její přírodě, pobřeží, vřesovištím, lesům a polím.

Jsme průkopníky ve světě rostlinné kosmetiky, odhalujeme sílu přírody a rostlin. Naším cílem je dosáhnout blahobytu pro všechny takovým způsobem, který je šetrný k přírodě a biodiverzitě. Už více než 60 let jsme botaniky, pěstiteli, výrobci, distributory a prodejci kosmetických produktů a vůní. Naším cílem je zpřístupnit to nejlepší z přírody pro všechny bez rozdílu.

Od našich rostlin až k vaší pokožce.

Naše historie

 
1930-1979 : krása dostupná pro všechny
1989-2006 : průkopníci v oblasti biodiverzity
2017-Zítřek : Naše závazky plníme rychlejším tempem

1930

Narodil se
milovník přírody

Pan Yves Rocher se narodil v malé vesnici La Gacilly ve francouzské Bretani. Ve 14 letech ho velmi zasáhla smrt jeho otce, a tak začal hledat útočiště v okolních lesích. Tak vznikla jeho láska k přírodě a fascinace léčivými účinky rostlin. Díky své nesmírné touze objevovat a poznávat odhalil kouzlo orseje jarního. Z kořenů této byliny vytváří mladý Yves na půdě rodného domu svůj první krém.

1959

Zrod značky

Pan Yves Rocher zakládá svou první kosmetickou laboratoř na půdě rodného domu. Ke zvýšení povědomí o svém novém produktu využil inzerci v národním tisku a objednávky následně rozesílal poštou. Jeho produkty se tak za krátkou dobu stávají oblíbenými po celé Francii a jeho sen o zpřístupnění rostlinné kosmetiky pro miliony žen se stává skutečností.

1973

Vznik ikonické
řady Riche Crème

Na trh je uvedena řada Riche Crème, která se díky své výjimečné textuře a obsahu vzácných olejů a oleje z 1000 růží stává hitem. O 50 let později se naše řada Riche Crème stává oblíbencem pro miliony žen. Každých pět sekund se prodá jeden produkt této řady.

1975

Vznik botanické zahrady
v La Gacilly

Vzniká místní botanická zahrada, která je doslova venkovní laboratoří zkoumající účinky více než 1500 rostlin. Všechny rostliny jsou pěstované v režimu ekologického zemědělství. Naše botanická zahrada rovněž patří do skupiny BGCI, mezinárodní organizace sdružující botanické zahrady, které vzájemně sdílejí svoje vědomosti a know-how. Vzájemná spolupráce probíhá i s pražskou Botanickou zahranou v Tróji.

1979

Od našich rostlin
k vaší pokožce

Stáváme se botaniky, pěstiteli, výrobci, distributory a prodejci kosmetiky. Stráme se o celý proces bez využití prostředníků, což nám umožňuje mít plnou kontrolu nad celou výrobou, stejně jako zmírňovat dopad na životní prostředí.

1989

Ukončení testování
na zvířatech

Jako společnost se stáváme průkopníky ve světe kosmetiky a rozhodujeme se ukončit testování na zvířatech, 15 let před tím, než to nařizuje legislativa EU. O tři roky později získáváme zlatou medaili SPA za aktivity ve prospěch dobrého zacházení se zvířaty.

1991

Založení Nadace
Yves Rocher

Poháněný vizí svého otce, Jacques Rocher zakládá Nadaci Yves Rocher, jejíž cílem je ochrana přírody, V roce 2001 dochází k prvnímu udělování cen Země žen (Terre des Femmes), která podporuje ženy věnující se ekologicky prospěšným aktivitám. V roce 2019 je Nadace Yve Rocher uznána jako veřejně prospěšná.

1999

Naše pole získávají
certifikát organického
zemědělství

Na 60 hektarech polí ve francouzské La Gacilly sami pěstujeme rostliny dle principů ekologického zemědělství. Pěstujeme zde našich devět ikonických rostlin: heřmánek římský, heřmánek pravý, chrpu, měsíček, kosmatec krystalový, kosmatcovník, lichořeřišnici, mátu a arniku.

2004

Počátek Festivalu fotografie
v La Gacilly

Festival fotografie v La Gacilly, událost přístupná pro všechny, která nabízí jedinečný fotografický zážitek prostřednictvím třiceti galerií pod širým nebem. Představení toho nejlepšího ze současné tvorby zaměřené na vztah k přírodě a okolnímu světu.

2006

Loučíme se
s igelitovými taškami

10 let před zavedením evropského zákona jsme přestali nabízet igelitové tašky v našich prodejnách.

2017

Představení našeho prvního koncentrovaného sprchového gelu

Dochází k nesmírné inovaci. Koncentrované složení sprchového gelu ve 100ml flakónu nabízí stejné množství koupelí jako 400ml balení běžného sprchového gelu. Díky tomu využíváme o polovinu méně plastů a produkujeme o polovinu méně CO2.

2019

První mezinárodní společnost,
která se stala společností s misí

Tento silný závazek zdůrazňuje naši touhu, aby společenské poslání naší společnosti bylo stejně důležité jako její ekonomické aktivity. Naše poslání? „Propojení žen a mužů s přírodou“ a jednání s cílem celospolečenského blahobytu.

2020

100% recyklované
a recyklovatelné plastové obaly

Naše obaly jsou vyrobené ze 100% recyklovaného a recyklovatelného* plastu, díky čemuž se ročně vyhneme používání 2600 tun čistého plastu.**
*Výjimkou jsou naše etikety, víčka a pumpičky
**Podle naší prognózy z roku 2021

2020

Zasadili jsme 100 milionů stromů.
A to teprve začínáme!

Díky programu Plant For Life a úzké spolupráci s 48 partnerskými nevládními organizacemi, Nadace Yves Rocher se ustavičně podílí na ochraně biodiverzity po celém světě (každé tři sekundy je zasazen jeden strom, v projektu je zapojeno milion lidí v 35 zemích světa).

2021

První francouzská značka, která získala certifikát UEBT

V rámci našeho závazku k ekologickému zemědělství po dobu delší 20 let jsou naše ikonické rostliny z La Gacilly nyní oceněny UETB (Union for Ethical Biotrade) cerifikátem. Dosáhli jsme k dalšímu kroku k uržitelnějšímu zásobování.

2021

Kosmetika bez plastu

Představení naší tuhé kosmetiky Green Heroes - 100% tuhé, veganské kosmetiky s aktivními přírodními složkami z La Gacilly. Za krásu bez plastů.

Do 2025

Na cestě
k B Corp. certifikátu

Naší další ambicí je získat certifikát B Corp. Není to pro nás pouze certifikát, ale i vize pro naši společnou budoucnost, kde cílem společností bude podílet se na lepší budoucnosti pro všechny. Společnosti, které chtějí tento certifikát získat, musí splňovat standardy společenské udržitelnosti, enviromentální výkonnosti a musí být transparentní k veřejnosti.

Do 2030

Více přírody
a méně plastů

Naším cílem je snížit spotřebu plastů o 30 %* a využívat 100% recyklovaný a recyklovatelný plast.
*v porovnání s naší produkcí z roku 2019 (v poměru g/ml)

Od našich rostlin k vaší pokožce

 

Už více než 60 let jsme botaniky, pěstiteli, výrobci a prodejci kosmetických produktů.

Výhodou naší zodpovědnosti za celý proces výroby je to, že máme plnou kontrolu nad našimi hodnotami, snižujeme dopad na životní prostředí a ustavičně pracujeme na zlepšení nás samotných.

Garantujeme kvalitní produkty za dostupnou cenu.

La Gacilly

 

La Gacilly se nachází v srdci Bretaně, jedinečného místa, které je v neustálém rozvoji. Místo, kde jsou naši odborníci, botanici, vědci a nadšenci přírody, které spojuje odhodlání pracovat ve prospěch životního prostředí.

Toto místo je nejen naším přístavem, ale i ztělesněním naší vize. V botanické zahradě Yves Rocher se naši odborníci věnují studiu rostlin, kultivují půdu v rámci ekologického zemědělství a destilují naše rostliny v naší botanické vodě, aby vaší pokožce přinesli ty nejlepší přírodní aktivní složky.

Všechny naše továrny, pole a taktéž botanická zahrada jsou útočištěm pro biodiverzitu s certifikátem LPO (Liga pro ochranu ptactva).

Při výrobě našich produktů zachováváme respekt k životnímu prostředí, řídíme se principy agroekologie a dbáme na udržitelnost.

V naší gastronomii se využívají čistě organické, sezónní suroviny od místních farmářů.