La Gacilly, model zodpovědného přístupu k přírodě

La Gacilly leží v samém srdci značky Yves Rocher. K neodmyslitelnému patří hledání rovnováhy mezi přírodou a krásou, kulturou a zemědělstvím, uměním a průmyslem.

 

La Gacilly a biodiverzita

Botanická zahrada

Botanická zahrada založená v roce 1977 v kolébce značky Yves Rocher ve francouzském městečku La Gacilly čítá více než tisíc druhů rostlin a slouží k uchovávání, pozorování a výzkumu Rostlinné kosmetiky Yves Rocher.

Bio pole

La Gacilly - Francie. Kolébka značky Yves Rocher. 55 hektarů polí obhospodařovaných podle zásad ekologického zemědělství. Arnika, heřmánek, řeřicha, měsíček, chrpa, sléz... Sběr rostlin probíhá přímo na místě.

Průmyslové zóny

Většina našich výrobků, prodávaných po celém světe, je vyráběná ve třech továrnách v Bretani. Ty produkují téměř 300 miliónů výrobků ročně. Díky tomuto způsobu výroby mají továrny trojí certifikaci - kvality, bezpečnosti a ochrany životního prostředí. Továrny získaly certifikát podpory biodiverzity.

Festival fotografií

Každý rok v červnu se organizuje v La Gacilly největší festival fotografií pod širým nebem v Evropě. Během něho se ulice a stěny domů promění v galerii fotografií obřích rozměrů. Festivalu se účastní více než 200 fotografů a přes 2 milióny návštěvníků ze všech koutů světa.

Umění v La Gacilly

Umělci s mezinárodním renomé vyzdobili ulice v La Gacilly svými výtvory.

Úly

Včely jsou skutečným ukazatelem biodiverzity. Značka Yves Rocher aktivně bojuje proti ubývání včelí populace tím, že na svých bio polích nechala vybudovat více než 200 úlů.

 

Tyto webové stránky používají cookies za účelem poskytování služeb v souladu s Pravidly cookies.

Více informací