Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart

Ochrana životního prostředí

 

V Yves Rocher se neustále snažíme snižovat dopad výroby na životní prostředí. Proto pravidelně přehodnocujeme své postupy, obklopujeme se zodpovědnými partnery a podporujeme ty, kteří bojují ve prospěch přírody.

Angažujeme se během každé jedné etapy životního cyklu našich produktů.

Naše rostlinné zdroje

Na 60hektarech polí ve francouzském La Gacilly sami pěstujeme rostliny v režimu ekologického zemědělství. Zbytek ingrediencí pochází z různých koutů světa. Získáváme je od vybraných pěstitelů, kteří sdílejí naše hodnoty, znají místní prostředí a jsou schopni zajistit dobré pracovní a životní podmínky svých zaměstnanců a férově je odměňovat.

Zároveň dbáme na to, aby byly rostliny pěstovány a sklízeny způsobem, který zaručí obnovitelnost zdroje a minimální dopad na životní prostředí.

Ekokoncepce obalů

Všechny naše obaly jsou hodnoceny z pohledu své ekologičnosti. Neustále se snažíme snižovat spotřebu surovin pocházejících z neobnovitelných zdrojů a upřednostňujeme recyklovatelné materiály.

Od října 2020 je 100% lahví vyrobených v našich továrnách ze 100% recyklovaného a recyklovatelného polyethylentereftalátu (PET).

Již v roce 2006 jsme místo igelitových tašek začali nabízet nákupní tašky na více použití. Udělali jsme tak 10 let před evropskou regulací a ušetřili ročně 200 tun plastu.

100% skleněných kelímků je vyrobeno z recyklovatelného skla 100% kartonových a papírových obalů je vyrobeno z recyklovatelných materiálů nebo z trvale udržitelných lesů

Výroba produktů

V našich továrnách snižujeme spotřebu vody a energií a rovněž investujeme do obnovitelných zdrojů energie. Hybným motorem našich úvah je především koncept cirkulární ekonomiky. Jako příklad můžeme uvést implementaci pilotního programu, ve kterém jsme lepenku z našich továren použili na výrobu dárkových krabiček.

100% elektřiny v našich továrnách pochází z obnovitelných zdrojů (větrné, vodní a solární zdroje).

Co se děje, když jsou produkty spotřebovány?

Dopad na životní prostředí nemá jen výroba produktů. Proto při vývoji obalů bereme v potaz i to, co se děje po spotřebě výrobků. Vytváříme obaly, které mohou být následně zpracovány v rámci existujících recyklačních postupů. Nekombinujeme například materiály způsobem, který znemožňuje následnou recyklaci obalu. Na více než 50 milionů produktů jsme už umístili recyklační symboly. A snažíme se šířit osvětu i mimo hranice kosmetiky – našim zákazníkům přinášíme tipy ohledně udržitelnějšího životního stylu.