Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart

La Gacilly: Zhmotněná vize

 

Na západním pobřeží Francie, mezi městy Rennes a Vannes, se rozkládá až pohádkově okouzlující městečko La Gacilly. Malebné místo, obklopené hustými lesy, dechberoucími horami i nekonečně se táhnoucími poli, každoročně vyhledávají sta tisíce milovníků pomalého životního stylu, kteří zde hledají útočiště před ruchem velkoměsta.

Právě v La Gacilly se v roce 1959, tedy před více než 60 lety, zrodila značka Yves Rocher z vize muže, který se zaručil, že toto bretaňské městečko bude opět vzkvétat.

Dnes tu značka Yves Rocher hospodaří na šedesáti hektarech polí s certifikátem bio dle principů agroekologie a místní botanická zahrada je doslova venkovní laboratoří, zkoumající účinky více než tisícovky rostlin. To vše v souladu a s respektem k životnímu cyklu přírody. Mezi hvězdy našich polí patří heřmánek pravý i římský, sléz a arnika. Skleníkům kralují kosmatec krystalový a kosmatcovník. Všechny rostliny jsou pěstované v režimu ekologického zemědělství.

Místní plocha nese certifikát organické půdy a využívají se tu jen udržitelné zemědělské techniky. Odborníci z řad botaniků a agronomů tu vytvářejí jedinečný ekosystém přírodního rozvoje, ve kterém lidé žijí v harmonii s faunou a flórou.

V La Gacilly byste měli možnost slyšet rozličné zpěvné ptáky, kterým se naše pozemky staly domovem. Veškeré naše výrobní závody jsou certifikované francouzskou Ligou na ochranu ptactva (LPO).

Biologickou rozmanitost indikují včely. Kolem našich polí v La Gacilly je v současnosti na 250 včelích úlů. Z každého jednoho úlu máme 20 kg medu, což svědčí o výborné kondici našich včel a vhodném způsobu pěstování rostlin.

Bretaň je od samého vzniku značky výrobním střediskem kosmetiky Yves Rocher. Každoročně se tu vyrobí přes 350 milionů produktů, tedy až 80 % naší výroby. Díky tomu se otevřely pracovní příležitosti pro téměř tři tisíce zaměstnanců a obnovil se průmyslový i turistický ruch.

Jacques Rocher, syn Yvese Rochera, dokázal život v souladu s přírodou přiblížit ještě většímu množství návštěvníků kouzleného městečka otevřením ekohotelu Eco-Hotel Spa Yves Rocher La Grée des Landes. Unikátní koncept harmonicky splývá s okolím a hosté tu doslova žijí po boku zvířat a rostlin bez toho, aniž by byl narušen jejich prostor.

Blahodárný přístup pomalého žití každoročně objevuje více a více lidí, kteří do La Gacilly přijíždí načerpat novou energii a opustit stres rušných měst. Stejně tak, jako jednu z největších expozic pod širým nebem v Evropě – Festival fotografie.

Každoroční událost je dalším pojítkem mezi člověkem a přírodou. Od roku 2004 se totiž snaží zvyšovat povědomí o problémech životního prostředí. Značka Yves Rocher se stala pravidelným sponzorem festivalu, který každý rok láká sta tisíce zájemců z celého světa.

Vydáte-li se někdy do La Gacilly, nezapomeňte kromě samotného městečka i jeho okolí navštívit také Dům Yvese Rochera. Ten se otevřel v roce 2017 a odkrývá sny a vize milovníka přírody, jehož poselství v sobě nese značka Yves Rocher dodnes.