Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart

Jedinečná kosmetika, jedinečné know-how

 

Rostlinná kosmetika je naše jedinečné know-how, které rozvíjíme již více než 60 let. Každý den znovu přemýšlíme nad složením našich výrobků a posouváme hranice našich znalostí, abychom ženám v našich produktech nabízeli to nejlepší z přírody.

Aktivní látky rostlinného původu

Právě ty hrají ve složení výrobků Yves Rocher hlavní roli. Výtažky z rostlin, které jsou pěstovány jak ve Francii, tak v dalších oblastech světa, byly vybrány pro své blahodárné účinky na pleť. V našich produktech tak najdete například hydratační vlastnosti kosmatcovníku či detoxikační účinky aphloie. Díky jejich síle nepotřebujeme používat velké množství, k optimálnímu výsledků totiž stačí jen opravdu málo.

• 100% našich aktivních látek je rostinného původu

Složky přírodního původu

Nepoužíváme jen aktivní látky rostlinného původu, ale také jiné složky přírodního původu. Zkoumáme bohatství přírody, abychom objevili způsob, jak zajistit optimální účinnost látky a našli ingredience nezbytné pro smyslové vlastnosti produktu. Naším cílem je nabízet výrobky, v jejichž složení mají přírodní složky čím dál větší podíl, a zároveň zachovat jejich účinnost a cenovou dostupnost.

• 1100 z celkového počtu 1400 našich ingrediencí je přírodního původu. Zbývajících 300 používáme kvůli bezpečnosti našich produktů

Syntetické složky

kvůli bezpečnosti a smyslovým vlastnostem produktů

Výhodou syntetických látek je, že jsou velmi stálé v čase a dokážeme přesně odhadnout jejich chování. Proto je užíváme v případech, kdy neexistuje bezpečná přírodní alternativa a je potřeba jejich pomoci. Používáme je střídmě a v bezpečných dávkách.

Co v našich produktech nenajdete

Jedním z našich cílů je přistupovat s respektem k pokožce i k přírodě. Proto jsme v rámci procesu, kdy neustále přehodnocujeme složení výrobků, zcela opustili od používání některých ingrediencí. Kromě 1300 složek, jejichž používání v kosmetice zakazuje evropská legislativa, jsme se dobrovolně vzdali používání dalších 300 ingrediencí.

Zavázali jsme se v našich produktech používat méně minerálních olejů a vosků, protože pocházejí z neobnovitelných zdrojů a nejsou snadno biologicky odbouratelné. V případě oplachových produktů, které se z odpadních vod mohou dostávat do přírody, jsme zašli ještě dál a minerální oleje a vosky při jejich výrobě nepoužíváme vůbec.

• Od roku 2010 jsou naše šampony bez silikonů a v našich peelingových výrobcích nenajdete plastové exfoliační částečky. Legislativní nařízení v tomto ohledu přišlo až o dva roky později.