Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart

Yves Rocher: Vizionář milující přírodu

 

Příběh značky Yves Rocher se začíná psát v malé vesničce La Gacilly ve francouzské Bretani. Tady se 7. dubna 1930 narodil chlapec, jehož zvídavost, motivace a láska k přírodě vedla ke vzniku jedinečného konceptu kosmetiky, který dnes milují ženy po celém světě.

Už jako malý si Yves Rocher vytvořil smysl pro obchod a podnikání, a to v butiku s klobouky svého otce. Ten bohužel v Yvesových 14letech kvůli chatrnému zdraví odešel. Malý chlapec začal útěchu hledat v okolních lesích a polích, kam unikal před splínem i pro načerpání energie.

Právě tak se zrodila jeho láska k přírodě a fascinace léčivými účinky rostlin. Díky své neutuchající touze objevovat a poznávat, se setkává s léčitelem ze sousední vesnice, který mu odhaluje kouzlo orseje jarního. Z kořenů této byliny vytváří Yves na půdě rodného domu svůj první krém.

I přes výsměch, jehož se mu dostává od lékárníků a odborníků, kteří v té době upřednostňovali chemické složení výrobků, se Yves Rocher nevzdává a díky své píli a neústupnosti si brzy podmaní domácnosti v blízkém okolí. Nezastaví ho ani nedostačující prostory, ani omezené finanční prostředky, navzdory kterým inzeruje v národním tisku, a jeho produkt se tak za krátkou dobu stává oblíbeným po celé Francii.

V hlavě Yvese Rochera se rodí vize zpřístupnit krásu všem ženám bez rozdílu věku či sociálního statusu i postavení. Zároveň ctí přirozenost a jednoduchost, ve které ona ženská krása tkví. To vše v souladu s přírodou, ze které čerpá, a zároveň se jí snaží navracet to, co mu dává.

Vzniká tak první pečující krém z rostliny známé svými blahodárnými účinky – z heřmánku. Ten dává základ dodnes jedné z nejoblíbenějších řad značky Yves Rocher a staví tak základy jedinečného konceptu rostlinné kosmetiky.

S růstem společnosti vzkvétá i region. Yves Rocher otevírá nová pracovní místa, ze kterých prosperuje nejen firma, ale i město. Aby byl pro své rodiště ještě prospěšnější, kandiduje s úspěchem na starostu. Díky politickému vlivu tak La Gacilly prosperuje ještě více a krásy západní Francie začínají přitahovat turisty a milovníky přírody z celého světa.

Pan Yves Rocher nás opustil v roce 2009, jeho vize, přístup a láska k přírodě s námi však zůstává dodnes. Stejně tak jako hodnoty a zásady rodinné firmy, které jsou shrnuty ve dvou slovech:
„Act Beautiful“.

Co si pod tím představit?

V Yves Rocher věříme, že kosmetika nemusí být drahá, aby byla kvalitní. Věříme, že firma může při svém růstu postupovat s respektem k lidem, i k planetě. Věříme v krásu, která je nezištná, má nespočet tváří, a vyjadřuje se prostřednictvím osobností, hodnot a způsobu jednání. Věříme, že krása není pomíjívá, a že na své kráse může každý pečovat zvenku i zevnitř. Věříme, že krása člověka vychází z toho, jak se stará o své okolí, o své blízké, o přírodu, a zároveň respektuje a pečuje sám o sebe.