Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart

100 milionů vysazených stromů

 

S cílem zanechat pozitivní stopu a podporovat projekty, jejichž hlavním cílem je ochrana biodiverzity, byla v roce 1991 panem Yvesem Rocherem a jeho synem Jacquesem založena Fondation Yves Rocher. Ta od roku 2001 funguje pod záštitou Francouzského institutu (Institut de France, veřejná instituce sdružující pět francouzských akademií věd) a značka Yves Rocher je od samotného vzniku jejím hlavním sponzorem.

Právě Fondation Yves Rocher převzala záštitu nad programem Plant for the Planet (Sázejme pro planetu), který vznikl v roce 2007 s cílem vysadit po celém světě 1 milion stromů. Od konce roku 2020 změnil program jméno na PLANT FOR LIFE, jeho myšlenka však zůstává stejná.

„Vize projektu Sázejme pro planetu má nejen ekologickou a environmentální, ale i sociální rovinu. Přispíváme k utváření komunit, podporujeme aktivity místních obyvatel a lokálních zaměstnavatelů,“ říká předseda Fondation Yves Rocher Jacques Rocher. „Snažíme se tak naplňovat ideu, která je od počátku naším mottem: zanechávat pozitivní otisk na nejrůznějších místech naší planety.“

Nadšení, které projekt Sázejme pro planetu vzbudil, pomohlo mnohonásobně předčít očekávání a přání vložené do této aktivity. V roce 2015 se tak i díky vám vysadilo hned 50 milionů stromů a od konce roku 2020 se můžeme pochlubit neuvěřitelným číslem a splněným cílem:

100 milionů vysazených stromů po celém světě

To už je pěkný počet, nemyslíte? Tím to však nekončí a Fondation Yves Rocher pokračuje ve svých závazcích dál – do roku 2025 má za cíl zasadit dalších 35 milionů stromů!

A ke 100 milionům zasazených stromů jste možná přispěli i Vy! Jak?

Založením věrnostní karty Yves Rocher totiž vysadíte strom.

A po svém stromku možná nebudete muset pátrat ani moc daleko. Do sázení jsme se totiž zapojili i v České republice. Cílem českého projektu však není vysazování nových lesů, ale obnova těch původních, oslabených dlouhodobým sázením jednoho druhu dřevin.

Do monokulturních lesů Ralské pahorkatiny jsme díky spolupráci s českou neziskovou organizací Čmelák – Společnost přátel přírody, zasadili stromky, které tu kdysi přirozeně rostly. Od roku 2017 do roku 2020 bylo vysazených 117 tisíc stromů, tedy o 17 tisíc víc, než jsme plánovali. Do sázení se vícekrát zapojili i samotní zaměstnanci české pobočky Yves Rocher a přizvali k němu i své zákazníky a influencery. Značka Yves Rocher zároveň přispěla k obnově lesů po ničivých vichřicích v CHKO Kokořínsko, kde vysázela v letech 2014 – 2016 dalších 100 tisíc stromů.

CHKO Kokořínsko

100 tisíc stromů
Ralsko

117 tisíc stromů

A se sázením ještě rozhodně nekončíme. Právě naopak. Projekt Plant for Life pokračuje ve spolupráci s Fondation Yves Rocher a neziskovkou Čmelák a jeho novým cílem je vysázet dalších 200 000 stromů do roku 2023! Nadále chceme planetu hýčkat, zlepšovat a pomáhat ji tak, jak ona pomáhá nám. V tomto ohledu jsme čím dál víc zapálení a oddaní, a víme, že i vy to vnímáte stejně, za což jsme neskonale vděční.

Plant for life: Jak se nám povedlo zasadit 100 milionů stromů díky našim zákazníkům?